Image

AUTOMATICKÉ ZÁVLAHY ZAHRAD A SPORTOVNÍCH PLOCH

Nabízíme návrhy a realizaci automatické závlahy zahrad z komponentů značky TORO. Již od roku 1914 americká společnost The Toro Company vyvíjí a zdokonaluje zařízení, která pomáhají udržovat a šetřit životní prostředí. Součástí těchto systémů jsou i závlahové systémy, které Vám umožní dodat Vašim rostlinám vodu ve správném množství, kvalitě a ve správnou dobu. Zavlažovací systémy Vám pomáhají efektivně řešit zavlažování pro Vaši zeleň.

Zavlažovací systémy pro zahrady

Zavlažovací systémy pro zahrady jsou tvořeny propojením několika prvků tak, aby fungovaly automaticky podle toho, jak je nastavíte. Aby byl zavlažovací systém automatický, musí být řízen počítačovou jednotkou. Samotná voda pro zavlažování zahrady je čerpána ze zdroje, kterým může být studna, vodovodní řád, či jiný zdroj. Na něj je pak napojen potrubní systém zakončený postřikovači. Voda se k jednotlivým postřikovačům vpouští elektromagnetickými ventily, které spíná řídící jednotka. Důležitou součástí zavlažovacího systému pro zahrady jsou čerpadla nebo čerpací stanice, které jsou srdcem téměř každého závlahového systému.

3 důvody, proč chtít zavlažovací systém pro Vaši zahradu
  1. Uspoříte až 40% vody
  2. Uspoříte čas, protože celý systém funguje automaticky
  3. Zalévání zahrady bude automatické
Možná Vás napadají tyto otázky:

Možná Vás napadá, že zavlažovací systémy pro zahrady nějak naruší estetickou stránku Vaší zahrady. Toho se však nemusíte bát, protože závlahový systém je v době, kdy právě nezaléváte, skryt pod zemí. Pokud Vás napadá otázka, jak je to se zavlažovacími systémy pro zahrady a sekáním trávy, odpověď je stejná, jako v předchozím případě. Tím, že postřikovače jsou v době nezalévání skryty, nemůže při sekání trávy dojít k poškození systému.

Další častou obavou je, že bude zahrada zalévána automatickým zavlažovacím systémem vždy ve stanovený čas a zbytečně tak budete plýtvat vodou v případě deště. Ani toho se však nemusíte bát. Automatický zavlažovací systém pro zahrady reaguje na delší období dešťů tím, že dodávku vody přeruší.
Rádi Vám poradíme s výběrem zavlažovacího systému

Díky zkušenostem z praxe můžeme nabídnout poradenskou činnost v oblasti výběru těch správných komponentů a rozložení zavlažovacího systému právě pro Vaši zahradu. Navrhneme Vám optimální zavlažovací systém, vhodné typy postřikovačů, ventilů a řídících jednotek. Také provedeme hydraulické výpočty optimalizace dimenze potrubí a analýzu vydatnosti vodních zdrojů z hlediska jejich možností pro využití na závlahu. Navrhneme Vám vhodné čerpadlo a jeho umístění, stejně jako systém spínání a jištění hydraulického systému. Budete tak mít jistotu, že zavlažovací systém bude opravdu na míru Vaší zahradě.

Zavlažování hřišť a sportovišť

Kvalitní trávník na sportovištích vyžaduje také kvalitní údržbu. Zavlažování hřišť patří v tomto případě ke klíčovým činitelům růstu a regenerace trávníku. Zavlažovací systémy Toro jsou oblíbené po celém světě díky svojí spolehlivosti, kvalitě a odolnosti proti poškození. Toro nabízí řešení závlahy pro mnoho typů sportovišť jako např. fotbal, baseball, tenis, ragby apod. Zavlažování hřišť tak nebylo nikdy snazší!

Postřikovače pro sportovní plochy se vyznačují odolnou konstrukcí, vysokou spolehlivostí a vynikající kvalitou distribuce vody. Postřikovače jsou umístěny v zemi v pouzdře z kterého se tlakem vody vysunou a po skončení závlahového cyklu jsou tlakem pružiny zasunuty zpět do pouzdra. Materiálem pro výrobu postřikovačů je ve většině případů kvalitní plast a nerezová ocel. Pro větší sportovní plochy jsou postřikovače vybaveny integrovaným ventilem. Díky této konstrukci je možné postřikovače spouštět individuálně a tím docílit vysoké kontroly rovnoměrnosti zálivky.

Zahradní domky, dětská hřiště a další prvky na www.cepirko.cz

Image
Stavby Byrtus s.r.o.

Datová schránka:  kktpq3y

ADRESA
Dlouhá 401/45a
Stará Ves  795 01
Telefon
Martin Byrtus
+420 608 550 883
EMAIL
byrtus@stavbybyrtus.cz